Cosmos: A Spacetime Odyssey

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Mar. 09, 2014
Your rating: 6
9.2 5 votes

Krijuesi

Ann Druyan
Creator

Aktoret

Video trailer

Fotot nga Seriali

Pershkrimi

Cosmos: Një Odyssey Spacetime shpik modele të reja të tregimit shkencor për të zbuluar madhështinë e universit dhe ri-shpikjen e elementeve të famshëm të serisë origjinale, duke përfshirë Kalendarin Kozmik dhe Aniun e Imagjinatës.

Duke bashkuar skepticizmin dhe çudi, dhe duke gërshetuar shkencë rigoroze me elementë vizualë, emocionalë dhe shpirtërorë, është një përvojë transcendente – një vizion i kozmosit në shkallën më madhështore që dimë.

Loading...
Titulli origjinal Cosmos: A Spacetime Odyssey
Ja filloi me daten: Mar. 09, 2014
Perfundoi me daten: Jun. 08, 2014
Sezonet 1
Episodat 13
Statusi Ended

Sezonat dhe Episodat

1 Sezona 1 Mar. 09, 2014

Filma te ngjashem

Loading...