Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
The Shawshank Redemption (1994) HD

The Shawshank Redemption (1994) HD

Fear can hold you prisoner. Hope can set you free.Sep. 23, 1994 (USA)142 Min.R
Your rating: 9
9.5 18 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Tim Robbins isAndy Dufresne
Andy Dufresne
Morgan Freeman isEllis Boyd '
Ellis Boyd '
Bob Gunton isWarden Samuel Norton
Warden Samuel Norton
Clancy Brown isCaptain Byron T. Hadley
Captain Byron T. Hadley
Mark Rolston isBogs Diamond
Bogs Diamond
James Whitmore isBrooks Hatlen
Brooks Hatlen

Pershkrimi

Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj.
Në burg ai njihet me Red-in, një tjetër të burgosur për vrasje, dhe kështu fillon një histori burgu dhe respekti të dyanshëm mes dy burrave.

Titulli origjinalThe Shawshank Redemption
Vleresimi IMDb9.3 1,803,191 votes
Vleresimi TMDb8.4 7024 votes
Loading...