Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
The Godfather Part II (1974) HD

The Godfather Part II (1974) HD

I don't feel I have to wipe everybody out, Tom. Just my enemies.Dec. 20, 1974 (USA)200 Min.R
Your rating: 0
9.3 10 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Al Pacino isDon Michael Corleone
Don Michael Corleone
Robert Duvall isTom Hagen
Tom Hagen
Diane Keaton isKay Corleone
Kay Corleone
Robert De Niro isDon Vito Corleone
Don Vito Corleone
John Cazale isFredo Corleone
Fredo Corleone
Talia Shire isConnie Corleone
Connie Corleone
Lee Strasberg isHyman Roth
Hyman Roth
Michael V. Gazzo isFrankie Pentangeli
Frankie Pentangeli
G. D. Spradlin isSenator Pat Geary
Senator Pat Geary

Pershkrimi

Jeta e hershme dhe karriera e Vito Corleone në vitin 1920 në Nju Jork është portretizuar ndërsa biri i tij, Michael, zgjeron dhe forcon pushtetin e tij mbi sindikatë që shtrihet nga Lake Tahoe, Nevada para-revolucionit 1958 në Kubë.

Titulli origjinalThe Godfather: Part II
Vleresimi IMDb9.0 845,231 votes
Vleresimi TMDb8.2 2708 votes
Loading...