loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Dark Knight (2008) HD

The Dark Knight (2008) HD

Why So Serious? Jul. 16, 2008 (USA, UK) 152 Min. PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Christian Bale isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Michael Caine isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Heath Ledger isThe Joker
The Joker
Aaron Eckhart isHarvey Dent / Two-Face
Harvey Dent / Two-Face
Gary Oldman isLt. James Gordon
Lt. James Gordon
Maggie Gyllenhaal isRachel Dawes
Rachel Dawes
Morgan Freeman isLucius Fox
Lucius Fox
Eric Roberts isSalvatore Maroni
Salvatore Maroni

Pershkrimi

Kur Batman, Gordon dhe Harvi Dent sulmuan bandën e të këqinjve, ata lanë kllounin jashtë kutisë, Xhokerin, i prirur për të kthyer Gothamin në anën e tij dhe heronjtë në nivelin e tij.

Loading...
Titulli origjinal The Dark Knight
Vleresimi IMDb 9.0 1,780,245 votes
Vleresimi TMDb 8.2 9921 votes
Loading...