Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Lion (2016) HD

Lion (2016) HD

The search beginsNov. 24, 2016 (Australia, USA, UK)118 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Garth Davis
Director

Aktoret

Sunny Pawar isYoung Saroo
Young Saroo
Dev Patel isSaroo Brierley
Saroo Brierley
David Wenham isJohn Brierley
John Brierley
Nicole Kidman isSue Brierley
Sue Brierley
Divian Ladwa isMantosh Brierley
Mantosh Brierley
Priyanka Bose isKamla Munshi
Kamla Munshi
Deepti Naval isSaroj Sood
Saroj Sood

Pershkrimi

Filmi tregon historinë e jashtëzakonshme të një 5 vjeçari, Sarusë, që përfundon gabimisht në një tren dhe humbet në Kalkutë. Jeta e tij ndryshon tërësisht kur ai adoptohet nga një familje australiane, por gjithmonë vazhdon të mendojë për mamanë, vëllain e motrën e tij në Indi. Shumë vite më vonë, tanimë i rritur, nxitet nga miqtë dhe e dashura që të kërkojë familjen e tij duke përdorur programin Gugëll Ërth. Një histori e vërtetë që të emocionon, një udhëtim në kërkim të përgjigjeve që e kanë ndjekur për 25 vjet.

Titulli origjinalLion
Vleresimi IMDb8.1 94,752 votes
Vleresimi TMDb7.9 953 votes
Loading...