Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Inferno (2016) HD

Inferno (2016) HD

His greatest challenge. Humanity's last hope.Oct. 13, 2016 (USA, Hungary)115 Min.PG-13
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Ron Howard
Director

Aktoret

Tom Hanks isRobert Langdon
Robert Langdon
Felicity Jones isDr. Sienna Brooks
Dr. Sienna Brooks
Omar Sy isChristoph Bouchard
Christoph Bouchard
Irrfan Khan isHarry Sims / The Provost
Harry Sims / The Provost
Sidse Babett Knudsen isDr. Elizabeth Sinskey
Dr. Elizabeth Sinskey
Ben Foster isBertrand Zobrist
Bertrand Zobrist
Ana Ularu isVayentha
Vayentha
Ida Darvish isMarta Alvarez
Marta Alvarez
Alessandro Grimaldi isFlorence Hospital Taxi Driver
Florence Hospital Taxi Driver

Pershkrimi

Kur Robert Langdoni zgjohet në një spital italian me amnezi, ai bashkohet me Dr. Siena Bruks-in dhe së bashku ata duhet të shpejtojnë nëpër Europë për të penguar një komplot vdekjeprurës botëror.

Titulli origjinalInferno
Vleresimi IMDb6.2 95,485 votes
Vleresimi TMDb5.7 1660 votes
Loading...