Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
The Book Thief (2013) HD

The Book Thief (2013) HD

Courage beyond words.Nov. 08, 2013 (USA, Germany)131 Min.PG-13
Your rating: 10
7.6 7 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Roger Allam isNarrator / Death (voice)
Narrator / Death (voice)
Sophie Nélisse isLiesel Meminger
Liesel Meminger
Gotthard Lange isGrave Digger
Grave Digger
Kirsten Block isFrau Heinrich
Frau Heinrich
Geoffrey Rush isHans Hubermann
Hans Hubermann
Emily Watson isRosa Hubermann
Rosa Hubermann
Nico Liersch isRudy Steiner
Rudy Steiner

Pershkrimi

Derisa Gjermania u nënshtrohet tmerreve të Luftës së Dytë Botërore, Liesel ri-gjen ngushëllim duke vjedhur libra dhe i ndan ato me të tjerët. Në bodrumin e shtëpisë së saj fshihet një refugjat çifut i cili është duke u strehuar nga prindërit e saj adobtues.

Titulli origjinalThe Book Thief
Vleresimi IMDb7.6 105,877 votes
Vleresimi TMDb7.3 1187 votes
Loading...