Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Big Eyes (2014) HD

Big Eyes (2014) HD

She created it. He sold it. And they bought it.Dec. 24, 2014 (USA, Canada)105 Min.PG-13
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Tim Burton
Director

Aktoret

Amy Adams isMargaret Keane
Margaret Keane
Christoph Waltz isWalter Keane
Walter Keane
Danny Huston isDick Nolan
Dick Nolan
Terence Stamp isJohn Canaday
John Canaday
Jon Polito isEnrico Banducci
Enrico Banducci
Emily Fonda isSexy Girl
Sexy Girl
Delaney Raye isYoung Jane
Young Jane

Pershkrimi

Një dramë rreth zgjimit të piktores Margaret Kin, suksesit të saj fenomenal në vitet 1950, dhe vështirësitë ligjore pasuese që pati me burrin e saj, i cili mori vlerat e punës së saj në vitet 1960.

Titulli origjinalBig Eyes
Vleresimi IMDb7.0 63,410 votes
Vleresimi TMDb6.8 927 votes
Loading...